Uniwersalne możliwości w jednym urządzeniu

Clinodigit Omega

ZASTOSOWANIE

Uniwersalny system do cyfrowej fluoroskopii i radiografii.

WYDAJNOŚĆ

Wszystkie rodzaje badań dynamicznych i radiograficznych wykonywane na jednym systemie! Funkcjonalność ścianki odległościowej i możliwość wykonywania badań dynamicznych pacjentom na łóżku mobilnym.

STOPIEŃ ZAAWANSOWANIA

Aparat budżetowy

Clinodigit Omega

CLINODIGIT OMEGA to rewolucyjny system, który umożliwia wykonywanie wszystkich rodzajów radiografii cyfrowej oraz wszystkich badań fluoroskopowych w jednym zwartym urządzeniu. System wyposażony w najnowszej generacji dynamiczny detektor o wymiarach 43cmx43cm, co zapewnia wyjątkową jakość obrazu, niezrównaną wydajność oraz minimalną dawkę dla pacjenta. Dzięki patentowanym innowacjom CLINODIGIT OMEGA znacznie zwiększa wydajność pracowni jednocześnie zapewniając maksymalny komfort i bezpieczeństwo, zarówno dla pacjentów, jak i operatorów.

CLINODIGIT OMEGA umożliwia zwiększenie wydajności pracowni, ponieważ wszystkie badania można wykonać w jednym urządzeniu, z maksymalnym zwrotem inwestycji i wykorzystaniem systemu.

System umożliwia wykonanie wszystkich badań dynamicznych np.: żołądka, prostaty, badania ginekologiczne, mięśniowo-szkieletowe czy przewodu pokarmowego. Dostępny jest też ucisk o regulowanej sile nacisku.

Dzięki opatentowanemu ruchowi TTT, wszystkie badania radiograficzne i fluoroskopowe mogą być wykonywane bezpośrednio na stole mobilnym, bez potrzeby przenoszenia pacjenta na blat urządzenia.

Autorskie oprogramowanie przetwarzania obrazu „everest-X” dostosowuje parametry obrazu do wybranej części ciała, przez co zdjęcia zarówno kości drobnych jak i kręgosłupa są porównywalnej wysokiej jakości. Bardzo szeroki zakres dynamiki obrazu, pozwala na zachowanie szczegółowych informacji zarówno obiektów o wysokiej (ramiona, brzuch) i niskiej (płuca, kości drobne) absorpcji promieniowania. Operator nie musi ręcznie dostosowywać jasności / kontrastu by wyodrębnić kliniczne szczegóły.

Oprogramowanie Everest-X, poprzez grupowanie i segmentowanie danych umożliwia uwypuklenie na jednym obrazie różnych szczegółów anatomicznych bez utraty informacji o innych.

Charakterystyka ogólna

 • Podnoszony motorowo blat stołu, co daje możliwość wykonywania projekcji bezpośrednio na panelu detektora
 • Funkcjonalność statywu do zdjęć odległościowych: zdjęcia wykonywane na oferowanym detektorze zintegrowanym z ścianką zdalnie sterowaną
 • Możliwość wykonywania badań bezpośrednio na panelu z detektorem m.in.: - Zdjęcia odległościowe - Kończyny (w tym zdjęcia osiowe rzepki) - Badania noworodków
 • Symetryczność: pochylanie stołu +900 / -900
 • Opatentowany ruch “Tilting Tabletop TTT” – podnoszony blat ścianki zapewniający bezpośredni dostęp do panelu z detektorem
 • Możliwość wykonania badań fluoroskopowych pacjentom leżącym na przeziernym stole mobilnym wchodzącym w skład zestawu
 • Zdalnie sterowane urządzenie uciskowe
 • Pełne pokrycie pacjenta bez ruchu blatu
 • Niskie położenia blatu (49 cm)
 • Możliwość ustawienia odległości SID do 200 cm
 • Funkcja automatycznego wykonywania badań w technice zdjęć łączonych – tzw. Stitching
 • Dodatkowy podest dla pacjenta, ułatwiający wykonywanie badań w technice Stitchingu i badania stóp pod obciążeniem
 • Dynamiczny płaski cyfrowy detektor RF
 • Panel sterujący typu All-In-One oraz autopozycjonowanie się ścianki przy użyciu zdefiniowanych presetów

NISKA DAWKA

Szereg innowacyjnych rozwiązań redukujących dawkę otrzymywaną przez pacjenta przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości obrazowania.

FUNKCJA TOMOSYNTEZY!

Rekonstrukcja z serii obrazów wykonanych pod różnym kątem

PROSTA I INTUICYJNA OBSŁUGA

Najważniejsze pozycje aparatu zaprogramowane w postaci graficznych „presetów”.

SYSTEM TYPU "ALL IN ONE"

Zwarta konstrukcja i uniwersalność, pozwalają na instalację nawet w niewielkich pomieszczeniach i redukcję kosztów związanych z adaptacją pomieszczenia.

Zaawansowane technologie do wszystkich zastosowań klinicznych:

 • STITCHING - System CLLINODIGIT OMEGA wyposażony jest w funkcję automatycznego STITCHINGU. Funkcja ta umożliwia badanie polegające na obrazowaniu kości długich i kręgosłupa poprzez złożenie kilku zdjęć badanej struktury. Obrazowanie w funkcji STITCHINGU odbywa się poprzez automatyczny, motorowy obrót lampy.
 • TOMOSYNTEZA - System Clinodigit Omega może być rozbudowany o moduł TOMOSYNTEZY – najnowocześniejsze narzędzie diagnostyczne pozwalające na rekonstrukcję 3D obszarów anatomicznych z serii obrazów wykonanych automatycznie, pod różnymi kątami nachylenia lampy. Dzięki niezwykle czułemu systemowi detekcji i nowatorskiemu oprogramowaniu, otrzymujemy obraz o niezrównanej jakości przy minimalnej dawce jaką otrzymuje pacjent.

Zamów konsultację

Sprawdź możliwości zakupu urządzenia

Dlaczego warto skorzystać?

Bezpłatna wycena instalacji

 • Oferujemy nowoczesny sprzęt medyczny gwarantujący wysoką jakość uzyskiwanych obrazów
 • Posiadamy szeroką gamę produktów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb
 • Jesteśmy nowoczesną i ciągle rozwijającą się firmą mająca za sobą wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę, dzięki którym możemy z powodzeniem realizować zarówno indywidualne jak i kompleksowe projekty
 • Gwarantujemy elastyczne podejście do każdego zapytania i profesjonalną obsługę
 • Każde zapytanie jest traktowane priorytetowo i rozpatrywane indywidualnie
 • Można na nas polegać nie tylko podczas wyboru sprzętu ale również długo po okresie gwarancji

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ? NAPISZ DO NAS!